«
Altın-Bitcoin

Bloomberg‘in baş emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin ve altın fiyatlarını değerlendirdi. Analiste göre 2022 yılında hem BTC hem de altın fiyatı yeni zirvelere ulaşabilir.

Bu iki popüler değer saklama aracın ülkelerin aldığı faiz yükseltme kararları, artan enflasyon ve savaşların etkisi ile büyük bir patlama potansiyelinin olduğunun altını çiziyor.

 

2022 Yılı Bitcoin Ve Altın Yılı Olacak

Tweet Baybilen Kripto Haber

McGlone, önümüzdeki aylarda değer saklama aracı olarak kullanılan varlıkların yükseliş için büyük bir fırsat yakalayacağını anlattığı bir twitter paylaşımı yaptı. 4 Şubat tarihinde yaptığı söz konusu paylaşımda, Bitcoin ve altından bahsetti. McGlone, kripto para piyasasında düşüş olması durumunda FED faiz artırımını engelleyebileceğini, bu durumun aynı zamanda yatırımcıları yoğun bir şekilde BTC ve altına yönlendireceğine inanıyor. Bu nedenle analiste göre yatırımcılar, portföyünü çeşitlendirmesi güzel bir strateji olarak görülebilir.

Öte yandan, hem Goldman Sachs hem de Bank of America analistleri, kripto para piyasasının düşüşünü FED faiz artırma kararı ihtimalinden etkilendiğini düşünüyor. Bu nedenle, piyasanın fiyatlandığı ve artık FED faiz artıma kararından etkilenmeyeceği düşünülüyor.

McGlone, yaklaşık bir hafta önce Twitter adresinden Bitcoin ve Ethereum’un hala erken benimseme dönemlerinde olduğunu belirtti. Bununla beraber, en büyük iki kripto para biriminin arz-talep dinamikleri sayesinde yükselmeye devam edeceklerine inanıyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *