«
5Altcoin

Bitcoin kral olabilir ama altcoinler kalıcıdır.

Altcoin kelimesi, Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto para birimini ifade eder. Doğru, Bitcoin’in ilk hamlesi o kadar güçlü ve devrim niteliğindeydi ki, piyasaya girdikten sonra piyasaya giren tüm madeni paralar tamamen ayrı bir kategoride.

Ancak altcoinlerden ümidinizi kesmeniz için bir neden yok. Aslında, birçok kripto para biriminin 2021’de daha da büyümesi ihtimali var, hatta Bitcoin’in piyasa lideri olarak saltanatına meydan okumaya yetecek kadar.

O halde lafı fazla uzatmadan 2021’de patlama yapacak en iyi 5 kripto paraya bir göz atalım.

En İyi 5 Altcoin
Ethereum (ETH)
2013 yılında oluşturulan Ethereum, bugün en büyük merkezi olmayan uygulamaya (DApps) ev sahipliği yapan akıllı sözleşmeler platformudur. Bitcoin ilk kripto para birimi olabilir, ancak Ethereum veri toplayan ve kaydeden ve aynı zamanda birçok farklı uygulamaya ev sahipliği yapan blok zinciridir.

Peki, Ethereum’un neden bu yıl patlaması bekleniyor? Görelim. Daha bu ay, 5 EIP’si ile birlikte London Hard Fork güncellemesi geldi. Daha düşük işlem ücretleri ve bir deflasyon mekanizması vaat eden güncellemeyi, ETH tarafından yönetilen büyük bir boğa takip etti. Sadece bu değil, Ethereum 2.0 etrafındaki yutturmaca da fiyatını artırıyor. Geçiş tamamlandığında kim bilir ne kadar ETH atlayacak.

Şu an itibariyle, Ethereum fiyatı bu hafta yüzde 5 artışla 3.260 dolarda.

Chain Link (link)
Chainlink, gerçek dünyada akıllı sözleşmelerin gücünden yararlanır. Dış verileri akıllı sözleşmelere getiren Chainlink, zincir dışı verilerin akıllı sözleşmelere entegrasyonuna izin veren ilk ağlardan biridir. Birçok önemli ortakla birlikte veri işleme alanlarındaki en büyük oyunculardan biridir.

Chainlink ile kullanıcılar, blok zincirlerinin başarısı için gerekli olan kritik veri altyapısını çalıştırarak düğüm operatörü olabilir ve gelir elde edebilir. Çok çeşitli Price Feed oracle ağlarına toplu olarak güç sağlamak için geniş bir düğüm operatörü koleksiyonu kullanır.

Chainlink 29.94$ olarak fiyatlandırılan en büyük 12. kripto para bu hafta %20.16 arttı.

Uniswap (UNI)
Uniswap 2018’de piyasaya sürüldü, ancak yalnızca 2020’nin 3. çeyreğinde ticarete başlayan Uniswap, insanların her hareketinde gözlerinin olduğu bir kripto para biriminin hayatında benzersiz bir noktada.

Ethereum üzerinde çalışan Uniswap, öncelikle kripto para birimleri ve diğer belirteçlerin ticareti için merkezi olmayan bir borsa veya DEX’tir. DEX’ler, özellikle Binance gibi daha yaygın, merkezi borsaları çevreleyen tüm tartışmalarla birlikte, kripto para birimi ticaretinde bir sonraki büyük şeydir. Kullanıcılar, aracıları ortadan kaldırmanın ve meseleleri kendi ellerine almanın bir yolu olarak giderek daha fazla merkezi olmayan seçenekler arıyor.

Şu anda fiyatı bu hafta %4 artarak 30.79$’da bulunuyor.

Polkadot (DOT)
Kripto alanına çok daha yeni bir ek olan Polkadot, dünya çapında kripto tüccarlarını şimdiden büyüledi. Ağustos 2020 gibi geç bir tarihte piyasaya sürülen Polkadot, ilk 10 kripto para birimine hızlı bir şekilde sıçradı ve o zamandan beri orada kaldı.

Polkadot’un birincil odak noktası, zincirler arası transferleri mümkün kılmaktır. Bu şekilde, sadece kripto değil, çeşitli farklı varlıkların farklı blok zincirleri arasında paylaşılmasını sağlar. Kripto para birimlerinin geleceğin bir parçası olacağından emin olsak da, blockchain teknolojisindeki bir sonraki şeyin çok zincirli olması konusunda da aynı şeyi hissediyoruz.

Yazma sırasında, DOT’un fiyatı 26.49 dolardır. Bu hafta 24.65 dolara yükseldi.

Aave (AAVE)
Peki… Neden Aave?

Aave, insanların kripto para ödünç almasına ve ödünç almasına izin veren merkezi olmayan bir finans protokolü olarak mevcuttur.

Tahmin edebileceğiniz gibi, merkezi olmayan kredilendirme, geleneksel, merkezi kredilendirmeden daha yüksek faiz oranları sunar. Ayrıca daha iyi güvenlik ve anonimlik sunar. Borç verenler, dijital varlıkları özel olarak oluşturulmuş likidite havuzlarına yatırarak faiz kazanırlar. Buradan, borçlular bu likiditeyi kullanarak flaş krediler almak için kriptolarını teminat olarak kullanabilirler.

AAVE, sahiplerine platformda indirimli ücretler sağlar ve aynı zamanda platform için yönetişim belirteci olarak hizmet eder. Merkezi olmayan finans ve dijital bankacılığa geçişle birlikte, bunun patlama potansiyeli yüksek görünüyor.

Şu anda fiyatı bu hafta %12 artarak 442.62 dolar.

Bir Cevap Yaz

Bay Bilen Hakkında

avatar

Bay Bilen

Kripto para piyasası hakkında genel her şey bu sitede paylaşacağım. Bildiğim gördüğüm beğendiğim tüm içerikleri sizinle paylaşacağım. umarım beğenirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *