«
Bitcoin-Nedir

Merkezi olmayan finans (DeFi) alanında bir başka hack saldırısı gerçekleşti. 12 milyon dolardan fazla Bitcoin çalındı.

Zincirler arası DeFi protokolü pNetwork, bir güvenlik ihlalinin en son kurbanı olduğunu bildirdi. Kimliği belirlenemeyen hacker, bir kod tabanı hatasından yararlanarak 277 Bitcoin çaldı.

-Projenin arkasındaki ekip tarafından açıklandığı gibi, bilgisayar korsanı Binance Akıllı Zincirinde (BSC) kod tabanındaki bir hatadan       yararlanıp pBTC’ye saldırdı. Ardından 277 Bitcoin’ çalmayı başardı.

 

-BTC 24 saat içinde 4.000 dolar düştüğü halde bile, bu çalınan miktarın 12 milyon doların üzerinde bir değeri var.

 

-Proje daha sonra hatayı tespit ettiğini, bir düzeltme önerdiğini ve herkesin hatanın gözden geçirilmesini beklediği bildirdi.

 

-pNetwork, ağının diğer tüm köprülerinin etkilenmediğine ve depolanan kalan fonların güvende olduğuna dair güvence verdi. Ek olarak,   ihlal edilen köprüler yakında tekrar faaliyete geçecektir.

 

-Ekip ayrıca, hacker tüm fonları geri verirlerse 1,5 milyon dolarlık bir ödül vereceğini de duyurdu.

 

-pNetwork, böyle bir senaryonun olasılığının zayıf olduğunu kabul etse de, bu bir emsal teşkil etmemektedir. Daha önce bildirildiği gibi, Poly   Network’te farklı dijital varlıklarda 600 milyon dolardan fazla dijital varlık çalınmıştı. Ancak, projenin faili olarak adlandırdığı Bay Beyaz   Şapka, sonuçta tüm fonları iade etti ve hatta teklif edilen ödülü reddetti.

 

-pNetwork’ün yerel kripto para birimi olan PNT’nin 24 saatlik bir süre içinde yüzde 20 düştü ve şu anda fiyatı 1 doların altında işlem   görüyor.

Bir Cevap Yaz

Emirhan Yamaç Hakkında

avatar

Emirhan Yamaç

Kripto paralarla ilgili içerik okumayı ve paylaşmayı seven birisi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *